5. Mám, nemám?

10. března 2008 v 15:36 | P@paja |  Předem prohraná bitva
Smráďátka,
poskočte si a třikrát si zavískněte.


Kapitola je celkově o dost víc depkuoidnější, než ty předchozí. Taky je tam o něco míň humoru. Victorie je zavřená dlouho a všechno se na ní sype.

Dále ji chci věnovat všem, co píšou komenty a těšili se na ní.

Dost keců, užijte si to. xD
5. Mám, nemám?

Sedím, nevnímám okolí. Apaticky sleduji kapky vody, které stékají dolů po kamenech. V jejich spárách se shlukují do malého potůčku, který putuje stále níž…

Jak jsem jen mohla zradit? Jak? Co budu dělat? Pán nemá s nikým slitování. Nebudu výjimkou. Já vůl, blbec, grr. Veritasérum neomluví moje činy, měla jsem si tu kyanidovou pilulku vzít hned! Nic bych nevyzradila, zemřela bych se svým tajemstvím a vše by bylo jednoduší.

Držím v ruce tu malou bílou pilulku. Hlavou mi prolétají různé myšlenky. Kroutím s ní mezi prsty. Propaluji ji upřeným pohledem, je až zarážející, jak mocná věc to je.

Mám to ukončit teď? Mám si vzít život a na všechno se vykašlat? Ale třeba se mi podaří utéct.

Ech… jenže, co potom? Temný Pán mě odstraní, bystrozorové popraví, můj dům je dávno zkonfiskovaný, k babičce nemůžu, je mrtvá…

To on, ten mizera ji zavraždil, jak ho nenávidím, ale já se pomstím. Teď nebo v příštím životě. Co ale zmůžu zavřená a prakticky už mrtvá? Jsem v háji, umřu tady… je konec…

´Dost už! Přestaň se litovat, nech těch keců a začni něco dělat. Jsi ubohá.´

No a! Jsem taky jenom člověk.

´Jsi Smrtijed, na to nezapomínej. Jen slaboch a sobec si bere život. To ty nejsi. Nebo snad ano?´

Možná… jenže, co mám dělat?

´Vzpomeň si na své předky! Co by udělali oni?´

Mlčeli by, ale to jsem nedokázala. Všechno jsem vyzradila…

´Nemůžeš za to, byla jsi pod vlivem séra! Proč na to vůbec myslíš? Nikdy dřív jsi taková nebyla. Vždycky sis poradila a nikdy ses nelitovala.´

No, jenže to jsem taky nebyla měsíc zavřená ve smradlavé cele a nikdo mě nemučil! Pokaždé jsem měla co dělat. Tady se jen utápím v sebelítosti a žvaním sama se sebou. Co si jen počnu…

´No, to já nevím, něco vymysli! Jsem jenom tvé druhé já. Nic víc… ´

Skvělý, sežeru tu pitomou tabletu a budu mít konečně klid. Tohohle všeho už mám po krk! Už nechci snášet další bolest. Nechci, aby mě někdo mučil a ponižoval. Prostě nechci!

Jsem vyčerpaná a hladová, smrt je to poslední čeho se na světě bojím. Vím, že v životě existují mnohem hrůznější věci. Okusila jsem je na vlastní kůži.

Uchopím ji mezi palec a ukazováček. Ruka se mi mírně třese, avšak nezastaví se. Pomalu putuje k pootevřeným ústům. Zhluboka se nadechnu a zavřu oči.

V mysli se mi promítnou tváře lidí, které jsem popravila nebo umučila. Pronásledují mne každou noc. Pamatuji si je všechny. Bledé tváře se strachem v očích. Záblesk smaragdového světla vyšlehne z mé hůlky a nikdy nemine svůj cíl. Bezvládná těla padnou k zemi jako kus hadru.

Pokaždé je to stejné. Všichni se k sobě tisknou, chrání se navzájem, pláčou a naříkají. My jsme je však neušetřili. Nikdo jim nepomohl a nás nezastavilo nic. Nedá se to zapomenout…

Co jsem to za člověka? Můžou mi ty duše vůbec odpustit?

Polknu.

Teď je to všechno jedno, kyanid účinkuje rychle. Alespoň to nebude bolet, jsem srab a sobec. Ano, já vím. Taky za to zaplatím tu nejvyšší daň.

Opuštěná bytost v cele 813 si objala kolena a čekala…

Opřená o zeď, hlavu zakloněnou a s očima rozevřenýma dokořán, čekala na chladné obětí smrti, které ji mělo přijít vysvobodit…

===

Sedím, stále ve stejné poloze. Poslouchám tlukot svého srdce, každým tím "buch" se jeho rychlost a intenzita zpomaluje. Tluče stále tišeji a tišeji, pak už jen tichounce šeptá. Jindy tak silné a plné života, teď odpočítává poslední údery do konce. Mohlo jich být ještě mnoho, jenže vybrala jsem si jinak. Zastavuje se, už nikdy neposkočí radostí a nikdy nevydá ten příjemný zvuk.

Oddechuji pomalu, okolí se rozmazává…

Uslyším známý klapot bot. Nese se ozvěnou po celé kamenné chodbě, ostatně jako všechno.

Cítím mírný třas, už je to tady…

Do cely vrazí Mening.

´Člověče, máš smůlu, je moc pozdě…´

"Tady máš oblečení. Převleč se." Načež po mě hodí tři černé kusy šatstva.

Já jen sedím s očima upřenýma do prázdna.

"Buď půjdeš v tomhle nebo nahá. Vyber si," nezapomene do toho vložit podtón jízlivosti.

Nic.

"No tak, slyšelas!" Pak se na mě pozorněji podívá. Přistoupí blíž a přidřepne si vedle mě. Zamává mi rukou před očima. "Haló, je někdo doma?"

Opět žádná reakce. Zakleje si pro sebe a přiloží své dva prsty na mou krční tepnu.Tep je velmi slabý.

"Co sis provedla?" Jeho otázka nevyzněla nijak starostlivě, spíš jen jako suché konstatování.

Nečeká na odpověď, rovnou mi svou pravici přiloží na čelo a vstoupí mi do mysli. Jsem tak slabá, že se nedokážu bránit. Co se divím, vždyť umírám. Cítím, jak mi jed proniká do krve, ochromuje svaly. Co nevidět uvidím brány peklíčka. Pche.

Už našel, co hledal. Viděl můj zbabělý krok, viděl tu pilulku a jestli není tak blbý, dá si dvě a dvě dohromady. V jeho očích se na okamžik mihne záblesk údivu.

"Jsi tak zbabělá, že se radši otrávíš? Vy Smrtijedi jste stejně srabi. Hubu plnou keců, ale skutek utek," z jeho hlasu čiší opovržení.

"Jestli si myslíš, že tady jen tak chcípneš, tak to se teda šeredně pleteš. Za ty vraždy budeš pykat, o to se postarám." Vytáhne z kapsy hůlku, položí mě na podlahu a začne brblat složitá zaklínadla.

Za okamžik mnou projede silná vlna oslnivě zlatého světla. Mé tělo se pod jeho kouzlem kroutí a svíjí, jenže žádnou bolest necítím. Spíš naopak, cítím teplo a hřejivé bezpečí, zvláštní pocit.

Tep mého srdce slyším v uších. Zase se probírá k životu, jeho čím dál hlasitější "buch" mi našeptává: "Žij… bojuj… nevzdávej se…" Jed z těla pomalu vyprchává, světlo pohaslo a já ležím na zemi rozpláclá jako preclík.

Pohlédnu Meningovi do očí. No, nečum tak na mě, děkovat ti nebudu. Kam jsem to dopracovala? Ani zabít se tu nemůžu! To je tak, když má někdo pech!

Bolí mě úplně všechno, cítím se jako by mě převálcoval tank z druhý světový. Hlava mě bolí a u srdce divně píchá. To je zase den! Až teď si uvědomím, že Mening pořád klečí u mě a hůlku svírá hned vedle mé ruky. Pošetilý hlupák…

Mrštně jako kočka mu ji vyškubnu z ruky a vyskočím na nohy. Ten trouba ani nestačil mrknout a byl odzbrojený. Dělá ramena a teď je v kelu. Mám si s ním trochu pohrát nebo radši zdrhnout? No, když zvážím, co všechno mi provedl, přikláním se k první variantě…

Jak krásné je, znovu svírat ten kus dřeva v ruce. Bez hůlky se čaroděj cítí příšerně, je to jako by neměl část své duše. Do žil se mi vlila nová vlna naděje. Meningu, teš se.

"Seš pěknej imbecil, když si v mé blízkosti nedáváš pozor!" zasyčím na něj výhružně. On však spíš, vypadá jako by se nastalou situací velmi bavil. Zvedl sice ruce nad hlavu, ale vyděšeně vůbec nevypadá. To se mi nelíbí...

"Moc by mě zajímalo, co chceš dělat. Venku je plno stráží, i kdybys měla s sebou dvacet chlapů, ven se nedostaneš."

"Kdo říká, že chci ven. Můžu tě přece mučit tady. Klekni!" poručím mu.

On jen stojí a propaluje mě zuřivým pohledem. Svaly na obličeji mu ztuhly. Cítím, jak mu mozek šrotuje. Nevíš si rady, viď?

"Slyšel jsi? Na kolena, hned!" poručím znovu a na poslední slovo dám velký důraz. Mening, však stále stojí.

"Takže, ty si budeš hrát na tvrďáka? No jo, já zapomněla na to vaše mužský ego. Css, tohle opravdu zbožňuju. Crucio!" zahřmím. Z hůlky vyšlehne paprsek světla a udeří Meninga do hrudi. Zdobenec s ní chvíli bojuje, pak ale stejně klesne na kolena. Ruce má sevřené v pěst, obličej zkřivený bolestí a celé jeho tělo se svíjí pod mocí kletby.

"Hmm, tak co, jaký to je? No, neříkej, ono to bolí," vysmívám se mu a kouzlo stupňuji. "To máš za všechno, co jsi mi provedl, ty mizero. Líbí se ti to? Doufám, že jo, protože tohle je jenom začátek. Za všechno mi pěkně zaplatíš! Škoda jen, že tady není Potter, tomu dlužím nakládačku za ten bič."

Kouzlo stále udržuji a obcházím ho dokola jako sup kroužící kolem své kořisti. V obličeji mám výraz pomateného šílence. Nu což, alespoň ze mě jde strach.

"Až s tebou skončím, vlastní matka tě nepozná…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 leenikk leenikk | Web | 10. března 2008 v 15:46 | Reagovat

Jaj ja procházím spřátelené blogy a co vidím noavá kapča!!!Jaj a to sem sem pšišla v 15:37.takze minutu co si to tady ulozila!To jsem rychlovka co?No takze ted ke kapči!

Zase se mocka povedlo, jono je to trosku vic depresivní, ale hodne hezk jsi popsala to jak pomalu umirala, ale i presto jsem se parkrat fakt zasmala!

Hubu plnou keců, ale skutek utek...prostě hlášky na které budu hodně vzpomínat!

Jo a kdy si prectes my stories?No neni to take dobre jako tvoje ale.....No nespecha, ale jsem zvedava na tvuj koment!

2 P@paja P@paja | 10. března 2008 v 16:12 | Reagovat

Leenikk, jsi zlatíčko ;o) Určo se na tvoje dílka kouknu, ale zrovna jsem v presu, musím se jít učit a je to vopruz ;((( Grrr... Jen co budu mít chvilku, mrknu se a napíšu Ti pěkne dlouhej komentář. O.K? Moc děkuju a přeju krásný Vemeno, máča tě pic ;)

3 Bariska Bariska | Web | 10. března 2008 v 16:32 | Reagovat

ty kokino =D graaauuuu vrrrrrr mnaaau haf haf! Ty voe. .  . . . . hej. . . . . moje nejdrazsi pikacu! Ta kapca mi vyrazila dech, kvuli ni sem spadla ze zidle a prastila se do hlavy, byla fakt uzo zuzo huba buba!! fakt uplne mocc čačííííííí=D DOufam ze dalsi bude rychlejsi nez Vinetou, a taky doufam v to ze pribyde dalsi kapitola k YNKWCH :D kurde to je zkkratka coo??? Takze prestooo =)

vysmaty zbytek vemena prejuuu vsem Cowismum =D hihihuhuhulaa mír s vámi

4 panthy panthy | Web | 10. března 2008 v 17:42 | Reagovat

je to fakt suprový. Máš pravdu, že celkem depresivní, ale pořád je vidět, žes to psala ty, takže je to skvělý :D No, prostě to ani neumim vyjádřit =P So sorry :) Mno...jednoduše, moc se mi to líbilo =P

5 P@paja P@paja | 11. března 2008 v 14:15 | Reagovat

Čauky obluďáci, moc děkuju za komenty, moc mě potěšily.

Bar: pika, pika Bobe, asi tě zklamu (rychlejší než Vinetou nebudu),  ale nová kapitola k YNKWCH (parádní zkratka;o) v nejbližší době nebude. Jsem v time presu a leze na mě chřipka *vopruz*. Možná ji začnu psát, ale to by jste mě museli hodně přemlouvat ;o)

Panthy: děkuju za tvůj názor a jsem ráda, že se ti to líbilo...;o)))

6 Denisse Denisse | 11. března 2008 v 15:48 | Reagovat

huhuu..! co ty ulejvaku, takhle kaslat na skolu?!:D:D Papajko, brzo se nam vyhajej,... :*

7 Cattgirl Cattgirl | E-mail | Web | 11. března 2008 v 16:01 | Reagovat

Skvělý! Ale napiš kapču k další povídce...:o)

Děkujuu

8 Bariska Bariska | Web | 11. března 2008 v 16:41 | Reagovat

O jej. . . Pika je nemocny. . . to je spatnyy!! Tak se hlavne vylez a pij hodne kouzelnych brcek a nebo si dej milku to pomaha =D Pevne nervy a pevne zdravy a taky krasny zbytek Vemena =) Bar

9 any any | Web | 11. března 2008 v 18:24 | Reagovat

tak to je něco to si udelala dobre v pristi kapitolce asi bude hosne srandy uz se na ni mo tesim!!! tahle kapca byla uzasna

10 Keira Fey Keira Fey | E-mail | Web | 11. března 2008 v 20:29 | Reagovat

Páni, to bolo super o.O Mening dostal na frak ;)

11 P@paja P@paja | 11. března 2008 v 21:06 | Reagovat

Holky, moc děkuju za komenty a pozbudivý slova k mí chorobě. Není to tak šílený, jen mě bolí v krku a v hlavě mi dupe stádo japončíků s foťákama ;o)))

Keiro, Méňa dostane pěkně do tlamy si to Viky užije ;o)

Bar, Pika se uzdraví, neboj za dva dny bude jako rybička, aspoň budu moc psát a vymejšlet další máčoviny, už se na to celkem těším, muhehe ;o)))

Deniss, rozkaz šéfe (yes sir, O.K. Boss), zejtra naklušu do školy a všechny vás tam nakazim, sem bacil, bacha na mě 8)

Any, moc děkuju a neboj kapitola bude, za měsíc určo ;p

Cattgirl;o))) díky, už jsi postoupila na tři věty, good job;DDD

12 leenikk leenikk | Web | 12. března 2008 v 10:30 | Reagovat

K tvému komentíku u mě na blogu: jo dík, za povzbuzení, mě teda čeština de(v mezích), spíš se jedná o to, že neumím psát dobře na klávesnici.Píšu 5 prsty a pak to tak i vypadá.Prostě nasekám chyb, jak... A eště víc nesnáším mezery!

13 P@paja P@paja | 12. března 2008 v 10:40 | Reagovat

Leenikk, chápu tě, já nemám problémy s gramatikou (vobčas mi taky něco ujede jako každýmu), spíš se jedná o překlepy-či čárky ve větách. Teď už se zlepšuju *doufám;o)))* Hele v pohodě, cégra ti dohodí betáče a on ti s tím helpne ;o)

14 Denisse Denisse | 12. března 2008 v 17:51 | Reagovat

hele ty jeden vypelichanej bacilaci... okamzite naklus do skoly..! Prochazkovic armada se znacne oslabila a kdo za to muze? no, kdo asi? kdo? kdo? zeby Prochysovka? a jaka asi? no? no? zrejme ta, co tam neni, ne? takze se uzdrav a zejtra te BOSS ( me) ceka ve skole... kapisto? dejou se tam zajimavy veci, dneska sem se prepila vody, ze mi je jeste ted blbe nebo sme v chemii zapalili ( my s tvoji cegrou nikdy, jenom ja skodolibe prihlizela) lih na podlaze a pak v supliku:D hele pusu-pusu-mlask-mlask:*

15 cassiopea cassiopea | Web | 12. března 2008 v 19:08 | Reagovat

krásna kapča!!!supeer, som zvedavá ďalej!:)

inak nádherné záhlavie:)

16 Nera Nera | Web | 12. března 2008 v 20:03 | Reagovat

jupí, to bylo super, ty jo, koukám, ta se povedla, haha, já to tomu chcípákovi přeju!

Pohni s další kapčou!!!

17 P@paja P@paja | 12. března 2008 v 20:04 | Reagovat

Denisse, I´m so sorry, but I can not go at school, because I´m ill. Please, forgive me, if you could ;o))) Mno, a teď tatarsky ;p Já nemogu do skoly ponevadž, já mít big rýma a bolest glova. Já velmi omlouvala *něviní výraz* česky: soráč fak nemůžu ;o) vypelíchanej baciláč odmítá splnit rozkaz, sorry Boss 8) Prochyšové se beze mě musí obejít, stejně to vipadá, že se Soukupíkem skvěle bavíte ;p.

Cassiopea, moc děkuju za chválu ;o)

18 P@paja P@paja | 12. března 2008 v 20:06 | Reagovat

Ner, dík ten chcípák si to ještě užije a Viky téže ;o)

19 Denisse Denisse | 12. března 2008 v 22:10 | Reagovat

so... sme dneska resily ( with your sister, we are cowists of the year 2008..!) u obeda, kdo je vic cute ( or nice)... kandidati jsou: Jardik Soukupik a jeho uhnivajici nohy, pak Pepino Formino a zbytek se domysli:D

20 Jasane Jasane | E-mail | Web | 16. března 2008 v 10:54 | Reagovat

Wow! To je zvrat! Je to skvělí!! Strašně se mi ta povídka líbí.. Upe best!

21 Kayla Kayla | 16. března 2008 v 16:14 | Reagovat

superkapitolka! kdy tu ale bude neco dalsiho? takhle to utnou to se nedela tak honem pohni uz se strasne tesim na dalsi kapitolku

22 Kokoska Kokoska | E-mail | Web | 16. března 2008 v 18:18 | Reagovat

No tohle je bombastická kapitola! Jak je to tam přesně vystižený, ty pocity, situace, prostě bomba!

23 Kattelin Kattelin | 24. března 2008 v 14:33 | Reagovat

tik tik tik tik tik tik BOMB!....BOMBA! fakt největší..takový psycho drama se jen tak nevidí:-D...jen směle dál:-D

24 Envy Envy | Web | 23. dubna 2008 v 16:18 | Reagovat

no P@pajo já nemám slov!!! Je to úžasný!!! bombový, fantastický!!! Prostě naprosto epesní!!! Doufám že těm dvou, kryplům pořádně zmaže pr... řiť XD!!!! Je to prostě famózní!! Už fakt nfm k čemu to přirovnat, jak to popisuješ!! Je to boží!!! XD A teď už mi došla slovní zásoba, takže končím... Prostě je to sqelý a PROSÍÍÍM rychle novou kapču!!!

25 Scope Scope | Web | 26. dubna 2008 v 14:25 | Reagovat

Perfektní. Čekám na novou kapitolu, až mi cvakají zuby obavami. Piš rychle, prosím tě...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama