2. Já+má cela=šílenství

21. února 2008 v 13:11 | P@paja |  Předem prohraná bitva
Takže,
Vás vítá druhá kapitola Bitvy.


Tentokrát by neuškodilo, kdybyste mi načmárli pár komentů. Vím, že se Vám moc nechce, ale když už si to čtete, chtěla bych znát Váš názor, to je vše.

Přeju pěkný počtení a neusněte u toho. xD
Linkin Park - Nobody´s Listening
2. Já+má cela=šílenství

To byla pecka! Moje hlava. Je mi pěkně mizerně. Pomalu se zmátořím, rozlepím jedno oko, potom druhé a zamžourám do šera. Na jazyku pořád cítím pachuť krve. Fuj…
To byla zase "akce". Měla jsem si vymyslet lepší plán, než-li vykousnout bystrozorovi kus masa z krku, ale svůj účel to splnilo. Přesunuli mě do smradlavé, malé cely bez oken. Aspoň mám chvíli pokoj.

Rozhlédnu se okolo, jsou tady dvě slabě plápolající louče a několik stlučených prknech v rohu. Nejspíš postel. Vše co si trestanec může přát. Zima, smrad a postel. Byla jsem už i na horších místech. Postrádám sice pár středověkých vymožeností, jako například záchod. Ne pardon, ten tu je. Ztvárňuje ho kbelík. Jak nechutné!

To snad nějakým, pro mě záhadným, způsobem zvládnu. Jsem přece Smrtijed. Přisluhovačka Pána zla. Patřím k nejhorší skvadře lidí na planetě. Zabíjela jsem, mučila jsem a zase se opakuji…

Všechno mě bolí, hlava mi drnčí, záda mě nepředstavitelně pálí. Takhle strašně jsem se necítila od té kalby v Transylvánii. Jo, to byly časy. Vyškrábu se na nohy a vrávoravě se přesunu k posteli. Položím se na břicho, protože ze zad mám kaši, ruce zkřížím pod bradou. Unaveně zívnu, klíží se mi oči. Poddám se únavě.

***

Ze spánku mě vytrhne křik z vedlejší cely. Ženský, docela mladý hlas. Dávají jí do těla celkem slušně, řve jako Lucius Malfoy při Mozkomorově polibku. Možná k tomu taky přišla jako mudla k hůlce. Nepravděpodobné. Bude to nejspíš někdo od nás, ale mohu ji vůbec litovat? Zaslouží si to ta osoba vedle? NE. Stejně jako já. Zazní poslední bezmocný výkřik a pak už je zase hrobové ticho.

Znuděně čučím na dřevené dveře. Co jenom budu dělat? Zdrhnu, to je jasný…
Ty dveře už od pohledu působí dost masivně. Na jejich rozražení bych musela být šestkrát taková. Určitě je mají zajištěné nějakým ochranným kouzlem. Takže tudy to ven nepůjde. Bože, ta postel je děsně nepohodlná. Můžu začít hystericky ječet. Přivolala bych tím stráž a pokusila se pláchnout. Jenže bez hůlky a fyzicky na dně, by ze mě udělali mastný flek, než bych řekla troll.

Ať přemýšlím, jak přemýšlím žádný účinný plán útěku nevymyslím. Nemám ponětí, kde jsem, ani co se mnou Fénixův řád zamýšlí.

,,Co by tak s tebou asi tak chtěli dělat? Kecat o počasí?" ozve se hlásek v mé hlavě.,,Budou z tebe tahat informace. To je jasný. Buď tě utýraj nebo zešílíš."

,,Fajn, díky. Teď se mi bude spát mnohem líp." Otráveně si povzdechnu.

Venku je vichřice, její hněv doléhá až do mé cely. Teče sem. Na podlaze u mé postele se za krátkou chvíli vytvořila kaluž vody. Zaregistruji krysu, která si to opatrně špacíruje ke kaluži. Je docela roztomilá. Pravděpodobně to bude jediná vlídná tvář, kterou za můj pobyt zde, spatřím. Budu jí říkat třeba Rolf. Takže, Rolf se drbe a teď pije z kaluže. Bože, to je ubohé!

Zakručí mi v žaludku. To co dostávám k jídlu tady, se ani jídlem nazvat nedá. Připomíná to nazelenalý odvar ze slupek od brambor. Páchne to ještě odporněji než to vypadá. Zato Rolf je tak kulaťoučkej a bezbrannej. U všech parohatejch čarodějů, přece se nebudu ládovat krysama, tak hluboko neklesnu. Jak se odsud, sakra, dostanu?

***

Nuda, nuda a pro změnu nuda. Rolf se někam vypařil a zbyla jsem tady se svými myšlenkami zase sama. Od mého příchodu uběhla snad celá věčnost. Není zde okno a tudíž nemám ponětí o čase. Co je na otázce: kolikátého je, tak zvláštní? A proč mi na tak primitivní otázku nemůže nikdo odpovědět?

Z ostatních cel sem doléhá příšerný řev. Brr… Já jsem zavřená taky a neječím. Ubožáci.

Vstanu a protáhnu se. Okamžitě mi na můj zbrklý úkon odpoví záda. U sta mozkomorů, upalte mě. Přísahám, že Potterovi vytrhám nehty na rukou i nohou, a pak ho pěkně povařím ve vroucí vodě. Naservíruji ho v místní restauraci, jako hlavní chod a nechám si za to zaplatit. Mít kvůli tomu mizerovi takhle zohyzděná záda, to bych radši hlavou napřed skočila z Nebelvírské věže.

Došourám se ke kaluži. Ve vodě spatřím svůj odraz. Vypadám jako bludička v posledním tažení. Mé úžasné černé vlnité vlasy jsou slepené krví. Přes obočí se mi táhne podlouhlá zanícená jizva. Hedvábná košile od Versaceho je úplně roztrhaná a špinavá. O mých kožených kalhotách se raději nezmiňuji. Boty jsou taky na odpis. Ke všemu ještě zapáchám. Grrr…

To mi někdo zaplatí! Vědí vůbec kolik lidí jsem musela pracně "okrást" (samozřejmě, že to nemám zapotřebí) a jakou dobu mi to trvalo, než jsem na to splašila tolik galeonů?! Nevědí, protože takové malichernosti, které tady z nudy řeším, nikoho nezajímají.

,,Jak já je nenávidím!"

Skloním se ke kaluži a opláchnu si obličej, otřu si ho zbytkem rukávu. Je to trochu lepší. Víc toho asi nezmůžu, protože se mi strašně točí hlava. Zapotácím se a spadnu na záď.

,,Do hajzlu!" ulevím si. Jestli tohle přežiju, tak se stanu věřícím. Nemůžu vstát, takže se uvelebím na kamenné podlaze. Klid, tohle zvládneš stačí se jen doplazit k posteli. Lehnout si a pokojně umřít. Co horšího se mi může stát?

Klap, klap, klap…

Slyším dvoje páry bot. Je to tu dřív než jsem si myslela …

Zastaví se přímo před mojí celou. Jak nečekané! Zůstanu pěkně ležet, ani to se mnou nehne, ještě se kvůli nim budu namáhat se vstáváním. Sotva se plazím. Zvednu se alespoň na loktech, abych částečně ulevila zádům. Kdopak si to přišel vyslechnout pár peprných nadávek?

Těžké dveře se se skřípotem rozletí. Originální příchod. Jsou to dva muži v černých pláštích, nevidím jim do obličeje. Nasadím svůj typicky arogantní a pohrdavý výraz. Přijdou blíž. Jeden z nich se otočí, zavře a zapečetí dveře. Hmm, to nebude návštěva na pět minut...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bariska Bariska | Web | 21. února 2008 v 20:33 | Reagovat

Supkenziiii. . . .Fakt suproviiiiiiii . . . . U vemena prisaham ze to bylo senza =D

PS: Pika pika, no tak necerti se =D Jinak, mej se fajn cow =D

2 Bariska Bariska | Web | 21. února 2008 v 20:35 | Reagovat

a etě něco ( pardon, ale ja jsem sileny otrava =D ) ja myslela ze mam trest promintu =D  O=)

3 P@paja P@paja | 21. února 2008 v 20:41 | Reagovat

Bar děkuju, jsi fak kámoš;o)))

Si piš, že nemáš, ale mám pro Tebe ulehčující zprávu kvák, kvák už Ti jich zbývá jen 234... No, nejsem hodná? Pěknej Cow... Btw. si ještě u sebe přečti zprávu autora, napsala jsem ti tam pekný kvákoviny, chrocht, škit, jupsssííí...

4 P@paja P@paja | 21. února 2008 v 20:46 | Reagovat

Cowe? Jen co Ti vyberu nějakej obrázek hodím sem spřátelení. Okis?

5 Nera Nera | Web | 22. února 2008 v 11:20 | Reagovat

To bylo senzační, skvěle popisuješ všechny pocity a ty a drachia jste vážně segry!! Stejní blázni! ale co! To se stává! =) vážně to nymyslím zle! Možná...ne fakt ne! ale nechci kecat blbosti! Mám otázku! nechceš spřátelit? odp na můj blog a neco si přečti!!! Díky moc!

6 P@paja P@paja | 22. února 2008 v 12:27 | Reagovat

Páni Nero, já nemám slov, děkuju. Jsi mě úplně zaskočila, já sem pérplex...ehm... Chjo, moc děkuju a strašně ráda se spřátelím;o) Mno, a drachia je fakticky moje sestra, prdlý jsme obě stejně, to máš pravdu. Jenom za asi půl hodinky jedu na prázky pryč, tak tady nebudu. Spřáteleníčko napíšu hned, jak se vrátím, slibuju při Mozkorově polibku. Čestný Pikačovský, pika, pika...

7 any any | Web | 25. února 2008 v 14:31 | Reagovat

fajn kapitolka moc se mi líbí povídka je krásná :o)

8 P@paja P@paja | 29. února 2008 v 20:17 | Reagovat

Any děkuju Ti. Jsem ráda, že se povídka líbí...

9 Keira Fey Keira Fey | E-mail | Web | 1. března 2008 v 19:21 | Reagovat

Taky delší návštěvy nemusím. Když někdo k nám přijde, musím rychle uklidit, aby nebyl vidět ten bordel v pokoji xD Skvělé, jako předtím. Tak teď se jen stačí těšit, až něco dalšího písneš ;)

10 P@paja P@paja | 2. března 2008 v 13:47 | Reagovat

Mno, jo no ať žijou pětiminutovky;o)

11 leenikk leenikk | Web | 8. března 2008 v 20:00 | Reagovat

Suproučké a krásňoučké i když trochu drsňoučké!!!

12 Miky Miky | 10. března 2008 v 13:18 | Reagovat

super! fakt origoš styl psaní:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama